Skip to main content

Opublikowany pod koniec września spot reklamowy nie jest jednak czystą informacją. PGE wyraźnie wskazuje, że od czasu dojścia PiS do władzy skończyła się wyprzedaż polskiego majątku. Kliknięcie w link przekierowuje do fałszywej strony, na której rzekomo możemy szybko uregulować zaległość.

  • Pod żadnym pozorem nie należy klikać w przesyłany link, to nowa kampania phishingowa ukierunkowana na klientów Polskiej Grupy Energetycznej.
  • Paragrafu przed dostępem osób niepowołanych.
  • Nowelizacja ustawy została ogłoszona na początku sierpnia, a zmiana kwoty nastąpi od stycznia 2024 r.
  • Redmi 12C ma duży wyświetlacz HD+ o przekątnej 6,71 cala — rzadka kombinacja w swojej klasie!

W jego opinii niejasny krajobraz regulacyjny jego zdaniem odbija się na start-upach. Zamiast prostej rejestracji firmy, firmy blockchain muszą inwestować duże sumy w konsultacje prawne, starając się działać zgodnie z prawem. Wielu młodych innowatorów obawia się, że bez jasnych wytycznych ich projekty mogą upaść.

Fałszywa wiadomość. Kiedy wiadomo, że to nie PGE?

Na adres poczty elektronicznej następuje wysyłka komunikatów związanych z wykonywaniem usługi PGE eBOK, w tym powiadomień związanych z wykonywaniem Umowy. B) Aktywacja profilu PGE eBOK – akceptacja zarejestrowanego uprzednio Profilu poprzez uruchomienie przesłanego w wyniku rejestracji linku aktywacyjnego na wskazany adres poczty elektronicznej Klienta. E) Na adres poczty elektronicznej Użytkownika wypełniającego formularz automatycznie jest wysyłany e-mail z informacją o rejestracji i prośbą o potwierdzenie za pomocą kliknięcia w odpowiedni link aktywacyjny. Dezaktywacja, o której mowa powyżej, jest równoznaczna z rozwiązaniem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną i może oznaczać brak możliwości korzystania przez Użytkownika z usług, do których wykorzystywano dezaktywowany Profil PGE eBOK (np. PGE eSklep). Dezaktywacja Profilu PGE eBOK nie stanowi jednak rozwiązania Umów, które Klient zawarł z PGE.

Jeżeli dostaniemy taką wiadomość sprawdzajmy z pomocą wiarygodnego źródła czy jest zgodna z prawdą. W tym wypadku należałoby zapytać o to pracownika PGE lub prześledzić należności na swoim koncie – tłumaczy Arek Tosek z CyberRescue.

  • Włączenie trybu czytania znacznie zmniejsza niebieskie światło, chroniąc oczy i zapewniając długotrwały komfort.
  • Wówczas pojawiły się pierwsze fałszywe wiadomości od PGE.
  • W przypadku stwierdzenia takiego faktu Administrator techniczny zastrzega sobie prawo do zablokowania konta.
  • Główny aparat 50 MP jest wyposażony w większy czujnik z technologią łączenia pikseli 4 w 1, co zwiększa czułość na światło i zapewnia lepszą jakość obrazu niż kiedykolwiek wcześniej, nawet w miejscach oświetlonych od tyłu i przy słabym oświetleniu.

Główny aparat 50 MP jest wyposażony w większy czujnik z technologią łączenia pikseli 4 w 1, co zwiększa czułość na światło i zapewnia lepszą jakość obrazu niż kiedykolwiek wcześniej, nawet w miejscach oświetlonych od tyłu i przy słabym oświetleniu. Wszystko to dzięki czujnikowi 1/2,76″ i przysłonie f/1.8. Wszystko zaczęło się kilka dni temu. Wówczas pojawiły się pierwsze fałszywe wiadomości od PGE.

PGE znowu przypomina o uregulowaniu płatności? To oszustwo

Użytkownik w sytuacji pojawienia się błędu (na przykład w momencie rejestracji, logowania) powinien zgłosić ten fakt do Administratora technicznego. Administrator trading forex with the martingale strategy zastrzega sobie prawo zmiany zasad funkcjonowania PGE eBOK. Usługa PGE eBOK jest dostępna dla Użytkowników przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Klienci dowiadywali się, iż mają zaległości w płatnościach za energię elektryczną. Teraz oszuści wysyłają kolejne SMS-y. Tym razem, są to ostrzeżenia o odłączeniu prądu, w przypadku nieuregulowania rzekomej niedopłaty. Co ciekawe, chodzi o drobne kwoty, które mogą uśpić czujność odbiorców. Dodało, że osoby uprawnione do świadczenia mają różne wątpliwości dotyczące zmian w programie, a wysyłany do beneficjentów list ma charakter czysto informacyjny. PGE Obrót przypomina, aby zawsze sprawdzać informacje otrzymywane drogą pocztową i elektroniczną.

Fałszywe SMS-y w sprawie energii elektrycznej dostają Polacy w ostatnim czasie na swoje numery komórkowe. Chodzi o uregulowanie płatności za rzekomo nieopłacone rachunki za prąd. Oszuści podszywają się pod Polską Grupę Energetyczną (PGE) i twierdzą, że niezapłacenie niewielkiej kwoty spowoduje odłączenie prądu. Niestety część z użytkowników dało się już nabrać oszustom. Po kliknięciu w link na ich telefonach otwierała się strona internetowa przekierowująca do natychmiastowej płatności. W tym miejscu hakerzy mają kilka możliwości.

• Gospodarstwa domowe (z Kartą Dużej Rodziny, z osobą z niepełnosprawnością, rolnicy) – jeśli do 30 czerwca 2023 r. Złożyłeś wymagane oświadczenie – automatycznie zwiększymy Twój limit zamrożenia cen energii. Nie musisz ponownie składać dokumentów. W przypadku zmiany Regulaminu PGE Obrót S.A. Powiadamia wszystkich Użytkowników Usługi PGE eBOK o fakcie dokonania zmiany stosownym komunikatem. W takim przypadku Użytkownik Usługi PGE eBOK proszony jest o ponowną akceptację Regulaminu.

Ostatni sondaż IPSOS przed wyborami. Zmiany na podium

S) Umowa – umowa kompleksowa sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji lub umowa sprzedaży energii elektrycznej i/lub paliwa gazowego, zawarta pomiędzy PGE Obrót S.A. Na telefony polskich użytkowników trafiają w ostatnim czasie fałszywe wiadomości SMS, informującego o obowiązku opłacenia zaległej płatności za prąd. Pod żadnym pozorem nie należy klikać w przesyłany link, to nowa kampania phishingowa ukierunkowana na klientów Polskiej Grupy Energetycznej. Profil PGE eBOK jest powiązany z adresem poczty elektronicznej, podanym przy rejestracji profilu przez Użytkownika.

Obsługiwane płatności

Czujnik linii papilarnych został specjalnie zaprojektowany, aby ukryć go na panelu aparatu. Dostępny w różnych kolorach, aby dopasować się do Twojego stylu. Redmi 12C posiada duży wyświetlacz HD+ 6,71 cala – to rzadkie połączenie w swojej klasie! Niezależnie od tego, czy grasz w gry, czy przeglądasz strony internetowe, większy ekran pozwala zobaczyć więcej, zapewniając bardziej efektowne i realistyczne wrażenia wizualne podczas oglądania filmów. Odblokuj swoje wizje dzięki trybowi nocnemu, zapewniającemu jasne i wyraźne ujęcia nawet po zmroku. Nagrywaj, fotografuj i udostępniaj swoje przygody dzięki wspomaganemu przez SI aparatowi głównemu o wysokiej rozdzielczości.

Administrator systemowy zastrzega sobie możliwość dokonywania przerw w dostępie do PGE eBOK w związku z koniecznością przeprowadzenia okresowych prac eksploatacyjnych lub zmian oprogramowania. Administrator danych osobowych zobowiązany jest do usunięcia danych Użytkownika z listy jak stworzyć lepszy pokład Użytkowników PGE eBOK na każdy wniosek Użytkownika zgłoszony do tego Administratora. N) Prawo telekomunikacyjne – ustawa z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (tj. Dz. U. z 2021 roku, poz. 576). E) Grupa Kapitałowa PGE – odpowiednio, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

• Pozostałe gospodarstwa domowe – nie musisz nic robić. Zwiększony limit kWh zamrożenia cen energii został Ci przyznany automatycznie. Nabyłeś prawo do zwiększonego limitu, to oświadczenie należy złożyć niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od dnia uzyskania uprawnienia. Jeśli złożysz oświadczenie po tym terminie, zwiększony limit uwzględnimy od kolejnego miesiąca kalendarzowego.

[2] Ustawa z dnia 27 października 2022 r. O środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. [1] Ustawa z dnia 16 sierpnia 2023 r. O zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz niektórych innych ustaw. Uruchomienie PGE eBOK (założenie profilu PGE eBOK oraz powiazanie z nim konta rozliczeniowego Klienta) umożliwia i jest warunkiem aktywowania usługi PGE mBOK, dostępnej w postaci aplikacji mobilnej kompatybilnej z systemem IOS i Android.

PGE wysłało do Ciebie SMS-a? Prawdopodobnie to próba wyłudzenia pieniędzy i danych osobowych. Z pewnością oszuści, podszywający się pod spółkę, nie próżnują. W tym tygodniu uderzyli kolejny raz. Nie powinniśmy także aluminium: rynek pogrążony w chaos udostępniać naszych danych wrażliwych (numer PESEL, numer dowodu osobistego) czy numerów kont bankowych, jeżeli nie sprawdziliśmy wcześniej danej instytucji, a nasze wątpliwości wzbudził choćby najmniejszy szczegół.

ideofilms

ideofilms

Ideo films are one stop shop digital agency located in DELHI–NCR. Being a young age digital creator, we pride ourselves on our innovative thinking, creative sense & seamless execution. We are a team of young, energetic, highly enthusiastic and customer centric professionals. We believe in creating & providing premium customer services without compromising on quality. Whether it’s about creating a life time memory or first impression of your business we deliver our services with absolute satisfaction. We are committed to make sure that we delight our customers with our exclusive products & services, and make them feel that they are getting value for their money.

Leave a Reply